2024 PSAL Class A Playoff Bracket
ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 QUARTERFINAL SEMI FINAL FINAL
February 27&28 February 29, 2024 March 5, 2024 March 7, 2024 March 9, 2024
@ Highest Seed  
   
   
   
1 Bklyn College (20-6)
5:00 PM  
33 Climate Justice (7-7) @ Highest Seed  
49-29 32 Teachers Prep (12-6)  
32 Teachers Prep (11-6) 5:00 PM  
@ Highest Seed  
17 E. Roosevelt (13-10)    
5:00 PM    
@ Highest Seed  
16 Goddard (13-2)  
5:00 PM  
@ Highest Seed  
9 Bklyn Community (16-7)    
5:00 PM      
40 Archimedes (7-7) @ Highest Seed      
65-50 25 East Side Comm (10-7)      
25 East Side Comm (9-7) 5:00 PM    
24 Longwood Prep (12-7) @ Highest Seed  
33-31 41 Cobble Hill (9-7)    
41 Cobble Hill (8-7) 5:00 PM    
@ Highest Seed  
8 Govt&Justice (15-2)  
5:00 PM  
@ Queensborough CC  
5 School of Inquiry (17-0)    
5:00 PM      
36 School/Future (7-8) @ Highest Seed      
48-37 29 Expoloration (10-5)      
29 Expoloration (9-5) 5:00 PM      
@ Highest Seed      
21 Patways Prep (11-5)        
           
@ Highest Seed      
12 McKinney (14-5)      
5:00 PM    
@ Highest Seed  
13 Clara Barton (13-4)    
5:00 PM      
@ Highest Seed      
20 Leadership (5-9)      
5:00 PM    
28 RFK (11-7) @ Highest Seed  
56-40 37 Collaborative (8-12)    
37 Collaborative (7-12) 5:00 PM    
@ Highest Seed  
4 Baruch (18-1)  
   
  Class A Champion
3 Luperon (19-2)  
5:00 PM    
35 Bard (11-15) @ Highest Seed    
80-47 35 Bard (12-15)    
30 Fred Douglass III (8-6) 5:00 PM    
@ Highest Seed    
19 West End (10-4)      
       
@ Highest Seed    
14 Summit Acad (14-7)    
5:00 PM    
@ Highest Seed    
11 Harlem Village (12-2)      
5:00 PM        
@ Highest Seed        
22 Comp Model (15-7)        
5:00 PM      
27 Epic North (8-7) @ Highest Seed    
69-60 27 Epic North (9-7)      
38 City Coll. Acad (7-7) 5:00 PM      
@ Highest Seed    
6 Clinton (20-4)    
3:00 PM  
@ Queensborough CC
7 ENY Family (16-7)  
5:00 PM    
39 Esperanza Prep (7-7) @ Highest Seed    
61-42 26 Lion (12-4)    
26 Lion (11-4) 5:00 PM    
@ Highest Seed    
23 Marie Curie (11-4)      
         
@ Highest Seed    
10 NEST+ (15-6)    
5:00 PM  
@ Highest Seed
15 Comm Health (17-6)  
5:00 PM    
@ Highest Seed    
18 York Early Coll (11-6)    
5:00 PM  
31 Wadleigh (9-5) @ Highest Seed
68-56 31 Wadleigh (10-5)  
34 Sinatra Arts (9-5) 5:00 PM  
@ Highest Seed
2 Spring Creek (17-2)