2019 Class A1 2020 |
New York State
Section VI |
Play In Round |
ROUND 1 |
ROUND2 |
ROUND 3 |
CHAMPIONSHIP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
All-Tournament Team |
|
|
|
|
|
Most Valuable Player |
|
|
1. Williamsville East
[17-3] |
|
|
Dante Moultrie - North
Tonawanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
2/28/2020 |
|
|
Luke Granto - North
Tonawanda |
|
|
7 PM @ Williamsville East |
1. Williamsville East
[18-3] |
|
Nate Ryniec - West Seneca
West |
|
8. Niagara Wheatfield
[9-11] |
|
57 - 50 |
|
Zach Fahey - West Seneca
West |
|
2/26/2020 |
|
|
|
Max Schneider -
Williamsville East |
|
7 PM @ Niagara Wheatfield |
9. Hamburg [11-10] |
|
|
Bush Rieang - McKinley |
|
9. Hamburg [10-10] |
68 - 51 |
|
|
|
|
|
|
3/2/2020 |
|
|
|
|
|
Buffalo State College |
4. West Seneca West
[13-9] |
|
|
|
|
6:00 PM |
58 - 57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. West Seneca West
[11-9] |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2/28/2020 |
|
|
|
|
|
7 PM @ West Seneca West |
4. West Seneca West
[12-9] |
|
|
|
5. Kenmore West
[10-10] |
|
71 - 53 |
|
|
12. Emerson [5-15] |
2/26/2020 |
|
|
|
|
2/26/2020 |
7 PM @ Kenmore West |
5. Kenmore West
[11-10] |
|
|
|
7 PM @ City Honors |
12. Emerson [5-15] |
55 - 34 |
|
|
|
13. Grand Island [2-18] |
55 - 41 |
|
|
3/7/2020 |
|
|
|
|
|
Buffalo State College |
2. North Tonawanda
[17-6] |
|
|
|
|
8:30 PM |
2020 Section VI |
|
|
|
|
|
Class A1 Champion |
|
|
2. North Tonawanda
[14-6] |
|
|
64 - 56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2/28/2020 |
|
|
|
|
|
7 PM @ North Tonawanda |
2. North Tonawanda
[15-6] |
|
|
|
7. Sweet Home
[9-11] |
|
73 - 52 |
|
|
|
2/26/2020 |
|
|
|
|
|
7 PM @ Sweet Home |
7. Sweet Home
[10-11] |
|
|
|
|
10. Kenmore East
[6-14] |
60 - 48 |
|
|
|
|
|
|
3/2/2020 |
|
|
|
|
|
Buffalo State College |
2. North Tonawanda
[16-6] |
|
|
|
|
7:30 PM |
82 - 59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. McKinley [12-8] |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2/28/2020 |
|
|
|
|
|
7 PM @ McKinley |
3. McKinley [13-8] |
|
|
|
6. International Prep
[13-7] |
|
100 - 71 |
|
|
|
2/26/2020 |
|
|
|
|
|
7:30 PM @ IP |
11. Hutch Tech
[5-16] |
|
|
|
|
11. Hutch Tech
[4-16] |
80 - 70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|