2019 CLASS B CHAMPIONSHIP |
New York State
Section III |
ROUND 1 |
ROUND 2 |
QUARTERFINAL |
SEMI FINAL |
FINAL |
All-Tournament Team |
February
14, 2019 |
February 15 & 16 |
February 19, 2019 |
February 23, 2019 |
March 3, 2019 |
Nate Fouts -Skaneateles |
@ Highest Seed |
|
|
|
|
Dan Washburn-Westhill |
|
|
|
|
|
Bryce Johnson-General Brown |
|
|
|
|
|
Carter Rosbrook-General Brown |
|
1 Lowville (16-2) |
|
|
|
Aidan Zehr-Lowville |
|
|
|
|
|
MVP |
|
79-24 |
1 Lowville (17-2) |
|
|
Aidan Macaulay-Lowville |
17 South Jefferson (8-10) |
@ Highest Seed |
|
|
|
|
49-47 |
16 Hannibal (11-10) |
|
|
|
|
16 Hannibal (10-10) |
|
79-42 |
1 Lowville (18-2) |
|
|
|
9 Chittanengo (11-9) |
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63-49 |
9 Chittanengo (12-9) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
8 Mexico (12-8) |
|
|
|
|
|
|
|
63-60 |
1 Lowville (19-2) |
|
|
5 Holland Patent (15-5) |
|
@ Onondaga CC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77-72 |
12 Marcellus (11-10) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
12 Marcellus (10-10) |
|
|
|
|
13 Central Valley Acad.
(10-10) |
|
65-51 |
4 Westhill (18-4) |
|
|
69-63 |
20 Instit. of Technology (8-13) |
@ Highest Seed |
|
|
|
20 Instit. of Technology
(7-13) |
|
|
|
|
|
|
70-54 |
4 Westhill (17-4) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
4 Westhill (16-4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
77-47 |
1 Lowville (20-2) |
|
3 General Brown (17-3) |
|
|
@ Carrier Dome |
Class B Champion |
|
|
|
|
|
|
|
49-47 |
3 General Brown (18-3) |
|
|
|
19 V-V-S (7-13) |
@ Highest Seed |
|
|
|
|
74-48 |
19 V-V-S (8-13) |
|
|
|
|
14 Canastota (11-9) |
|
60-48 |
3 General Brown (19-3) |
|
|
|
11 Cazenovia (10-10) |
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70-61 |
6 Sherburne-Earlville (15-6) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
6 Sherburne-Earlville (14-6) |
|
|
|
|
|
|
|
71-65 |
3 General Brown (20-3) |
|
|
7 Solvay (13-7) |
|
@ Onondaga CC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53-51 |
10 Jordan-Elbridge (12-9) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
10 Jordan-Elbridge (11-9) |
|
|
|
|
15 Adirondack (11-9) |
|
55-54 |
2 Skaneateles (19-3) |
|
|
46-45 |
15 Adirondack (12-9) |
@ Highest Seed |
|
|
|
18 Oneida (7-12) |
|
|
|
|
|
|
88-53 |
2 Skaneateles (18-3) |
|
|
|
|
@ Highest Seed |
|
|
|
|
|
2 Skaneateles (17-3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|