2019 PSAL Class B Playoff Bracket
ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 QUARTERFINAL SEMI FINAL FINAL
February 26-27
@ Highest Seed  
   
1 UNCOMMON CHARTER (21-2)
   
32 GODDARD (14-8)    
     
33 LIFE SCIENCES (10-5)      
16 TUITT (11-5)    
       
49 URBAN ASSEMBLY (7-8)      
17 COMMUNITY HEALTH (13-9)    
     
48 RFK (8-8)    
   
8 PACE (15-1)    
       
25 JANE ADDAMS (11-7)        
         
40 ENY FAMILY (11-8)        
     
9 EPIC HIGH SOUTH (20-4)    
     
24 AMERICAN CAMPUS (14-7)    
     
41 MOREL CAMPOS (7-6)    
   
4 FANNIE LOU HAMER (21-4)    
       
29 B.C.A.M. (11-7)        
         
36 EAST SIDE COMMUNITY (10-4)          
13 ADAMS STREET ACAD (15-7)        
           
52 LUPERON (9-7)            
20 PATHWAYS PREP (14-7)        
         
45 JULIA RICHMAN (10-7)      
     
5 SUMMIT ACADEMY (18-2)    
       
28 SOUTH BRONX (11-11)        
         
37 MEDGAR EVERS (9-11)        
12 EBC-BUSHWICK (12-3)      
       
53 CITY COLLEGE ACAD (7-7)      
21 NEST+M (14-5)    
     
44 GREEN TEACHING (9-10)    
    Class B Champion
3 ACHIEVEMENT FIRST (21-4)  
     
30 BRONX UNITED (11-6)      
       
35 MATH, SCI & ENGINEER (14-6)        
14 LAB MUSEUM (16-4)      
         
51 HEALTH PROFESSIONS (7-8)        
19 MASPETH (15-8)      
       
46 ALL CITY LEADERSHIP (7-6)      
       
6 LAW, GOVT & JUSTICE (18-2)      
         
27 NEWCOMERS (11-6)          
           
38 MORRISANIA (9-6)          
11 DEMOCRACY PREP (13-4)      
         
54 RENAISSANCE (7-16)        
22 SPRING CREEK (11-9)      
       
43 ECONOMICS & FINANCE (10-9)    
   
7 SCHOLARS ACADEMY (16-2)  
     
26 GOLDSTEIN (16-7)      
       
39 INFO & NETWORK TECH (9-7)        
10 BROOKLYN COLLEGE (17-7)      
         
55 ART & DESIGN (7-7)          
23 FDA III (12-4)      
       
42 SCHOOL OF THE FUTURE (9-6)    
15 AMERICAN STUDIES (16-2)  
     
50 COLUMBIA (8-8)      
18 BATHGATE (13-3)      
       
47 COLLABORATIVE ED (7-7)      
31 CAMBRIA HEIGHTS (13-6)    
     
34 BARUCH COLLEGE (13-7)    
 
2 SOUTH BRONX PREP (22-3)