2018 Class C CHAMPIONSHIP | ||||
New York State Section III | ||||
ROUND 1 | QUARTERFINAL | SEMI FINAL | FINAL | |
February 16, 2018 | February 20, 2018 | February 24, 2018 | March 4, 2018 | |
1 Weedsport (18-2) | ||||
77-55 | 1 Weedsport (19-2) | |||
8 Beaver River (13-7) | @ Highest Seed | |||
62-52 | 8 Beaver River (14-7) | |||
@ Highest Seed | ||||
9 Port Byron (12-8) | ||||
66-74 | 5 Tully (19-4) | |||
5 Tully (16-4) | @ SRC Arena, Onondaga | |||
2:45 PM | ||||
82-44 | 5 Tully (17-4) | |||
@ Highest Seed | ||||
12 Frankfort-Schuyler (11-9) | ||||
63-50 | 5 Tully (18-4) | |||
4 Westmoreland (16-4) | @ Highest Seed | |||
72-58 | 4 Westmoreland (17-4) | |||
@ Highest Seed | ||||
13 Sherburne-Earlville (10-10) | ||||
49-48 | 5 Tully (20-4) | |||
3 West Canada Valley (18-3) | @ Carrier Dome | Class C Champion | ||
1:00 PM | ||||
61-51 | 3 West Canada Valley (19-3) | |||
@ Highest Seed | ||||
14 Little Falls (10-10) | ||||
74-71 | 3 West Canada Valley (20-3) | |||
6 Cato-Meridian (14-6) | @ Highest Seed | |||
71-63 | 6 Cato-Meridian (15-6) | |||
@ Highest Seed | ||||
11 La Fayette (12-7) | ||||
49-65 | 2 Cooperstown (20-3) | |||
7 Herkimer (13-7) | @ SRC Arena, Onondaga | |||
4:30 PM | ||||
67-56 | 7 Herkimer (14-7) | |||
@ Highest Seed | ||||
10 Thousand Islands (12-8) | ||||
57-87 | 2 Cooperstown (19-3) | |||
2 Cooperstown (17-3) | @ Highest Seed | |||
63-43 | 2 Cooperstown (18-3) | |||
@ Highest Seed | ||||
15 Onondaga (11-9) | ||||
2018 Class C CHAMPIONSHIP | |||||
New York State Section VI | |||||
PLAY IN | ROUND 1 | QUARTERFINAL | SEMI FINAL | FINAL | |
February 20, 2018 | February 21, 2018 | February 23, 2018 | February 26, 2018 | March 2, 2018 | |
@ Highest Seed | |||||
1 Randolph (11-9) | |||||
81-52 | 1 Randolph (12-9) | ||||
9 Buffalo Science (5-13) | @ Highest Seed | ||||
79-70 | 9 Buffalo Science (6-13) | ||||
@ Highest Seed | |||||
8 Maple Grove (9-11) | |||||
5 Silver Creek (15-5) | @ Jamestown Community College | ||||
6:00 PM | |||||
55-56 | 12 Salamanca (9-13) | ||||
12 Salamanca (7-13) | @ Highest Seed | ||||
72-68 | 12 Salamanca (8-13) | ||||
13 Portville (3-17) | 56-60 | 4 Chautauqua Lake (!4-7) | |||
@ Highest Seed | |||||
4 Chautauqua Lake (13-7) | |||||
@ Jamestown Community College | Class C Champion | ||||
7:45 PM | |||||
3 Tapestry (14-6) | |||||
53-34 | 3 Tapestry (15-6) | ||||
11 Cassadaga Valley (7-13) | @ Highest Seed | ||||
62-78 | 6 Holland (9-12) | ||||
@ Highest Seed | |||||
6 Holland (8-12) | |||||
7 Lafayette (6-14) | @ Jamestown Community College | ||||
7:45 PM | |||||
48-47 | 7 Lafayette (7-14) | ||||
@ Highest Seed | |||||
10 Global Concepts (5-15) | |||||
35-81 | 2 Allegany-Limestone (16-5) | ||||
@ Highest Seed | |||||
2 Allegany-Limestone (15-5) | |||||